Růži vypěstujte i v květináči, nekupujte si ji jen řezanou

Růže jsou květiny, které ženy absolutně milují. Většinou si růže kupují hlavně do vázy nebo jim je partneři nosí tehdy, kdy mají narozeniny, svátek nebo kdy jenom žehlí průsery. Ovšem málokdo ví, že si růži můžete nejen koupit jako řezanou květinu nebo že si ji můžete zasadit na svou zahrádku venku před domem. Můžete se s ní kochat i v domácnosti, kde vám taková růže bude jednoznačně taky dělat obrovskou radost.

Růže v květináčích dnes najdete takřka v každém květinářství za pár korun. Je však nutné zmínit fakt, že při koupi této květiny se zeptejte na to, jak vlastně tuto růži pěstovat, jak se o ni starat. Řezané nebo růže na zahradě je mnohem lepší hýčkat, ale růže v květináčích jsou trochu náročnější. Pokud jste se však při koupi této pokojové rostliny zapomněli zeptat, pak vám přinášíme pár tipů.

Na jaké místo růže patří? Milují světlo, stín nebo polostín?

Růže v květináči vyžaduje to, co klasický růže na zahradě, tudíž světlo. Samozřejmě co se týče světla jako takového, nedávejte ji zase na přímé světlo, aby se nám hlavně během horkých, letních dnů nespálila od žhnoucího slunce. Stačí například parapet, kde máte žaluzie. To je třeba to pravé místo i pro fialky – fungují tedy stejně.

Kdy ji zalévat? Týdně či vícekrát za týden?

Růže je nutné zalévat opravdu minimálně jednou do týdne. Pokud se stane, že je půda suchá, nebojte se ji zalít ještě i dříve než za týden. Starejte se o růži samozřejmě individuálně. Pokud se však stane, že bohužel z nějakého důvodu ji budete chtít kropit, pak jenom listy – nikoliv květy, protože ty pod tíhou mokrých kapek vody uhnívají.

A co střihání? Je nutné?

Jestliže najdete nějakou větvičku nebo kvítek suchý, ustřihněte je u samého konce. Samozřejmě se pak růžička trochu vzpamatuje, ale pokud ji ustřihnete těsně pod suchým květem, pak bohužel – suchost přijde znovu.