S vínem za štíhlou postavou

Není stresové či nevhodné situace, kterou by nevyřešila sklenka dobrého vína. Převážně ženy si rády potrpí na skleničku červeného či bílého vína jen tak – například k oblíbenému večernímu seriálu. Je to skoro to samé, jako když si muž dá k obědu pivo. Víno je také skvělým narozeninovým dárkem či pozorností, kterou přinesete známému, když k němu jdete po dlouhé době na návštěvu.

O tomto lahodném nápoji se ovšem vedou různé spekulace. Málokdo ví, zda jde či nejde ruku v ruce se zdravým životním stylem. Pod správnou životosprávou si představíme převážně pravidelnou pestrou a vyváženou stravu, dodržování pitného režimu a také dostatek pohybu. Občas si povolíme „uzdu“ a ulijeme si sklenku nějakého toho alkoholu, zrovna třeba vína. Otázka tedy zní: „Hřešíme nebo naopak tělu prospíváme?“

Pravá ruka při hubnutí

Jelikož se pomalu ale jistě blíží teplé dny a plavková sezona tu bude cobydup, většina žen (ale i mužů) začala od Nového roku poctivě dřít v posilovně. Vidina štíhlé a pevné postavy je natolik oslnila, že raději odmítnou deci dobrého vína v domněnce, že by i jeden lok zkazil jejich skoro měsíční snahu. Neuvěřili by, pokud byste jim sdělili, že s každým odmítnutím dělají velkou chybu.

Víno totiž tělu opravdu prospívá. Shodli se na tom nejen ve zdravotnictví, ale také ve vědě. Ženy, které si denně dopřejí sklenku tohoto moku, mají až o třicet procent nižší šanci, že by jednou trpěly obezitou. Dá se tedy říct, že je před nadváhou částečně spasí. Nesmí se ovšem více než jedno či dvě deci.

Při hubnutí pomáhá podobně jako zelená káva nebo stejnobarevný čaj. Organismus se nám více zahřívá, tudíž rychleji spalujeme přebytečné a nechtěné tuky. Jediný háček tkví v tom, že se před prvním douškem musíme kvalitně najíst. Pokud vaříte na večeři například rybu, skleničku bílého si dejte zrovna k ní. Ladně spojí veškeré chutě a vy se budete jen oblizovat.